Merkez Tel: (0 212) 438 4733
Şube Tel: (0 282) 673 3400
Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

 

 

 

 

 

Dozaj Pompa Sistemleri

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
UV (ULTRAVİYOLE)  Dezenfeksiyon Sistemleri

UV (ULTRAVİYOLE) Dezenfeksiyon Sistemleri

UV (ULTRAVİYOLE) DEZENFEKSİYON SİSTEMLERİ

UV dezenfeksiyon sistemleri doğal ultraviyole ışık enerjisini kullanarak mikrobiyolojik çoğalmayı engeller. UV lamba tarafından verilen 253.7 nm dalga boylu güçlü ışık enerjisi zararlı mikroorganizmaların genetik yapıları tarafından emilir. DNA' sı bozulan mikroroganizmalar üreyemez yani hastalığa sebep olamazlar. Sonuç olarak suyun, kimyasal ve fiziksel yapısı bozulmadan, mikrobiyolojik açıdan sağlıklı şekilde arıtılmış su elde edilmiş olur.

UV Sistemleri sadece içme suyu uygulamalarında kullanılmazlar; toplam organik karbon giderme, ozon parçalama, klor giderme, havuz ve jakuzi suyu arıtımı, lejyonella kontrolü uygulamalarında da kullanılırlar.

 

Ultraviyole ile dezenfeksiyonu yapılacak olan suların filtrelenmiş, sertliğinin giderilmiş, demir ve mangan gibi ağır metallerin uzaklaştırılmış olması gerekmektedir.

Ultraviyole lambaları ortalama 9000 saat kullanım ömründen sonra yenisi ile değiştirilmelidir. Bu süre üreticilere göre değişiklik gösterebilmektedir.

© 2015 Füzyon Su Teknolojileri  Hilal Bilgisayar