Merkez Tel: (0 212) 438 4733
Şube Tel: (0 282) 673 3400
Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

 

 

 

 

 

Dozaj Pompa Sistemleri

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Elektro Deiyonize Sistemleri

Elektro Deiyonize Sistemleri

ELEKTRO DEİYONİZASYON SİSTEMLERİ

Elektro Deiyonizasyon sistemleri (EDI), yüksek saflıkta su elde etmek amacı ile kullanılan en ileri deiyonizasyon sistemleridir.

EDI sistemleri, içinde yarı geçirgen membran ve reçine dolguları bulunan hücrelerden oluşur. Elektrik akımı altında iyonların + ve - uçlara hareketi sağlanarak su saflaştırılır.

EDI sistemleri sürekli çalışan sistemler olup ters yıkama ya da rejenerasyon gibi ihtiyaçları yoktur. EDI drenaj suları RO sistemi girişine döndürülebilir.

EDI SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

EDI üniteleri, mekanik olarak tipik yenilenebilir iyon değiştirici sistemlere göre daha basittir
EDI üniteleri, iyon giderme rejenasyonu için beklemeye gerek duymaksızın 7/24 sürekli çalışabilir.
EDI sistemlerinde ürün suyu kalitesi zamanla değişmezken, oysa yenilenebilir iyon gidermede ürün suyu kalitesi reçine doygunluk evresine geçmeye başladıkça azalır.
EDI sistemlerinin en belirgin faydası, rejenerasyon prosesinin ortadan kaldırılması ve tehlike oluşturabilicek rejenerasyon kimyasalların - asit ve kostiklerin kullanılmamasıdır.
EDI sistemlerinde rejenerasyon işgücü ve kimyasal maliyeti yoktur, onun yerine az miktarda elektrik harcaması yapar. EDI konsantresi (veya geri çevirdiği ) akıntısı 5 ila 20 kat arası yüksek konsantrasyonda sadece beslemeye suyu kirleticileri barındırdığı için genellikle arıtmaya ihtiyaç duymadan bu kirleticileri dışarı atar, veya başka proseslerde kullanılır.
Tehlikeli kimyasalların ortadan kalkmasıyla , işyeri sağlığı ve güvenliği arttırabilmektedir. Bugünlerde artan düzenleyici etkilerle çalışma alanları, depolama, kullanım, nötralizasyon ve tehlikeli kimyasalların ortadan kaldırılması yasa gereğince belirlenen şartlara uyması için dökümantasyon ve gözetleme gibi ek maliyetlere sebebiyet verir.
Suyun içindeki kirliliğin çoğu çözünmüş tuzlar olduğu için deiyonizasyon işlemi genellikle saf suya yakın yüksek temizlikte su üretir, bu işlem hızlıdır ve çökelme sonucunda tortu oluşumunu engeller.
EDI SİSTEMLERİ UYGULAMALARI

Enerji / Yardımcı Tesisler
Biyoteknoloji / Eczacılık
Yarı-İletken / Elektronik
Yüzey Tamamlama (Otomotiv, vb.)
Tüketim Maddeleri & Kozmetik
Genel Endüstri

© 2015 Füzyon Su Teknolojileri  Hilal Bilgisayar