Merkez Tel: (0 212) 438 4733
Şube Tel: (0 282) 673 3400
Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

 

 

 

 

 

Dozaj Pompa Sistemleri

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Membran Temizleme Sistemleri

Membran Temizleme Sistemleri

MEMBRAN TEMİZLEME SİSTEMLERİ

 

Uzman Teknik Servis ekibimizle, belirli süre içerisinde tıkanmış membranların kimyasal temizleme hizmetini verebilmekteyiz. Membran çeşidi ve kirlilik çeşidine göre en uygun kimyasal yıkama seçimi ekibimiz tarafından yapılabilmektedir.

Membran yıkama üniteleri, belirli zaman aralıklarında oluşabilecek membran tıkanmasına karşı membranları yıkamak üzere dizayn edilen ünitelerdir. Membran yüzeyi sülfat, karbonat, silika vb. kimyasal tuzlarının kristalleşerek çökelmesi sonucu oluşan bir tabak ile kaplanır. Bu tuzlar membranın gözenek ve kanallarını tıkayarak üretim verimini düşürür. Tıkanma, yıkama işlemiyle giderilebilmektedir. Yıkama esnasında,  TO üniteleri devre dışı bırakılmak zorundadır. Yıkama işlemi tüm membranlara uygulanabileceği gibi kirliliğin miktarına göre tekli membran kılıfı ile tek tek de uygulanabilmektedir. Membranlarda tespit edilen kirlilik tiplerine göre belirlenmiş olan yıkama prosedürleri uygulanmaktadır. Yıkama işlemindeki en önemli konu membranlar üzerindeki tıkanmanın cinsini tespit etmek ve bu tıkanmayı çözecek kimyasal solüsyonu kullanmaktır.

Eğer aşağıdakilerden biri veya birkaçı oluştuysa membran ların temizlenmesi gerekmektedir:

  • Permeat debisi %10 düşmüş ise
  • Permeat içindeki tuz miktarı %5-10 artmış ise
  • Normal basınç düşüşü % 10-15 artmış ise (Besleme basıncı-konsentrat basıncı)

© 2015 Füzyon Su Teknolojileri  Hilal Bilgisayar