Merkez Tel: (0 212) 438 4733
Şube Tel: (0 282) 673 3400
Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

 

 

 

 

 

Dozaj Pompa Sistemleri

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Multi Medya Kum Filtreleri

Multi Medya Kum Filtreleri

MULTİ MEDYA KUM FİLTRELERİ

Suda bulunan partikül maddeleri, bulanıklığa neden olan kil, silt, koloidal tanecikler gibi kirleticileri sulardan uzaklaştırmak için kullanılan filtrelerdir. Kum filtreleri, farklı tane boyutuna sahip kum katmanlarından oluşur. Su, içerdiği kirletici konsantrasyonuna göre seçilen filtrasyon hızlarında bu katmanlardan geçilerek filtrelenir.  Özellikle sulardan bulanıklık giderimi için en etkili yöntemdir. Tam otomatik kum filtrelerinde zamana bağlı olarak veya basınç farkına bağlı olarak ters yıkama işlemi otomatik olarak gerçekleşir. Ters yıkama işlemi ile filtrasyon sırasında kum filtresi tarafından tutulan kirleticiler, atık hatlarından dışarı atılır.

Kum filtreleri küçük debiler için sentetik tanklı veya çok yollu vanalar kullanılarak dizayn edilir. Yüksek debilerde isteğe bağlı epoksi kaplı galvaniz tank veya paslanmaz çelik kap kullanılır. Yüksek debili kum filtrelerinin otomasyonu için Aquamatic marka diyafram vanalar kullanılır. İsteğe bağlı aktüatörlü kelebek vanalarla da otomasyonun sağlanması mümkündür.

Kum filtreleri tek tanklı veya paralel çalışan iki tanklı filtreler olarak imal edilir. Tek tanklı kum filtrelerinde, filtre kolonu çok kademeli, dereceli quartz kumdan oluşur. Ters yıkama işlemi zaman bağlı olarak yapılır (İstenirse basınç farkına göre ters yıkama yapan modeller de dizayn edilir). Tek tanklı modellerde ters yıkama sırasında sistemin suyu kesilir. Paralel çalışan iki tanklı kum filtrelerinde ters yıkama işlemi sıra ile ve diğer tanktan geçen filtrelenmiş su ile yapılır. Ters yıkamada su hızı iki katına çıktığı için çok daha etkili bir ters yıkama işlemi gerçekleşir.

KUM FİLTRE KULLANIM ALANLARI

  • Kuyu suyu filtrasyonu,
  • Yüzeysel suların (Nehir, göl, deniz) filtrasyonu,
  • Yumuşatma Sistemlerinden önce ön filtrasyon amacıyla,
  • Reverse Osmosis Sistemlerden önce ön filtrasyon amacıyla,
  • Arıtılmış atık suların filtrasyonu,
  • Havuz suyu filtrasyonu işlemleri kullanım alanlarını oluşturmaktadır.

© 2015 Füzyon Su Teknolojileri  Hilal Bilgisayar