Merkez Tel: (0 212) 438 4733
Şube Tel: (0 282) 673 3400
Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

 

 

 

 

 

Dozaj Pompa Sistemleri

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
Diskli Filtreler

Diskli Filtreler

DİSKLİ FİLTRELER

Askıda katı madde (AKM) ve tortu gideriminde kullanılan diskli filtreler, etkili ve kesin bir süzme kapasitesiyle suda bulunan partiküllerin tamamını sudan uzaklaştırır. Diskli filtrelerde, filtrasyon için özel olarak üretilmiş üzerlerinde filtrasyon hassasiyetini belirleyen ince kanallar bulunan polipropilen diskler kullanılmaktadır.

Filtre kolonu, bu kanallar birbirini çapraz kesecek şekilde üst üste dizilen disklerden oluşmaktadır. Filtrasyon prosesi sırasında üst üste dizilen diskler, üzerlerine basan bir yay ve su basıncı ile sıkışır, böyle kompakt bir filtre kolonu elde edilir. Diskli filtrelerde iki farklı filtrasyon metodu aynı anda gerçekleşir. Filtre içerisindeki disk, seti dışarıdan merkeze doğru hareket eden bir suya yüzey filtrasyonu uygular. Aynı şekilde birbirini çapraz kesen kanalların varlığı ve disklerin yapısına bağlı olarak disk seti üzerinde bir derinlik filtrasyonu gerçekleşir. Bu şekilde çok etkili ve tam istenilen hassasiyette filtrasyon sağlanır. Diskli filtrelerde, diskler filtrasyon hassasiyetini belirleyen renklerle kodlanmıştır. Farklı renkler farklı filtrasyon hassasiyetlerini gösterir.

OTOMATİK TERS YIKAMA

Diskli otomatik ters yıkama özelliği olan filtrelerdir. Ters yıkama işlemi daha önce belirlenen bir komuta göre (zaman ve basınç farkı) otomatik olarak başlar. Filtre içerisinde su akışı yön değiştirir ve su basıncının etkisiyle diskler birbirinden ayrılır. Disk seti merkezinde bulunan nozullardan disklere doğru ulaşan yüksek basınçlı su akışı ile diskler temizlenir ve kirleticiler atık hattından dışarı atılır.

Ters Yıkama Seçenekleri

Standart Model

Sistem basıncı ters yıkama için yeterli ise standart model filtre seçilir. Ters yıkama sırasında diğer ünitelerden filtrelenen temiz su kullanılır.

Hava Beslemeli Model

Ters Yıkama sırasında cihaza 6 bar basınçta hava verilir. Bu model kullanıldığında ters yıkama suyu %50 azalır.

Su Beslemeli Model

Filtrenin ters yıkama hattına uygun debi ve basınçta su beslemesi yapılır. Sistem basıncı ters yıkama yapmaya yeterli değilse bu model kullanılır.

© 2015 Füzyon Su Teknolojileri  Hilal Bilgisayar