Merkez Tel: (0 212) 438 4733
Şube Tel: (0 282) 673 3400
Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 

 

 

 

 

 

Dozaj Pompa Sistemleri

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Seperatör Filtreler

SEPERATÖR FİLTRE

Seperatör Filtreler suda buluna katı partiküllerin uzaklaştırılması için kullanılan etkili ve en basit yöntemlerden bir tanesidir. Filtre içerisinde dairesel yol izleyen su içersindeki yoğunluğu yüksek katı taneler, savrularak filtrenin dış çeperlerine çarparlar. Bu şekilde enerjilerini yitiren katı tanecikler filtre tabanına çökerler ve belli periyotlarda manuel ya da otomatik olarak blöf edilerek uzaklaştırılırlar. Seperatör filtrelerin en önemli avantajı, içerisinde filtre teli, kum vb. hiçbir malzemenin bulunmamasıdır. Bu nedenle filtre hiç tıkanmaz. Bir filtrede aranan en önemli özellikler filtrenin kolay temizlenebilmesi, bakımının kolay olması, basınç kaybı yaratmaması, su debisini azaltmaması ve kendini temizlerken suyu kesmemesidir. Bu özelliklerin hepsi seperatör filtrede mevcuttur. Seperatör filtreler soğutma suları filtrasyonu, yıkama sularının tekrar kullanılması gibi çok farklı amaçla kullanılabilirler.

SEPERATÖR FİLTRE AVANTAJLARI

  • 70-80 mikrona kadar katı taneleri tutar.
  • Basınç kaybı sabittir, su debisini değiştirmez. Kendi kendini temizler. Ayırdığı katıları önce alt haznede toplar, sonra otomatik olarak dışarı atar.
  • Kendini temizlerken suyu kesmez, kesintisiz su üretir.
  • Bakım gerektirmez. Yedek parça istemez, içinde hareketli parça yoktur.

 

© 2015 Füzyon Su Teknolojileri  Hilal Bilgisayar